Türk Bayrağı İngiltere Bayrağı Irak Bayrağı

Her zaman hayalleri önemsedik...

Çevreye duyarlı, doğaya saygılı projeler...

Müşteri memnuniyeti, memnuniyetimizdir.

Hayatı kolaylaştıran projelerin yanındayız.

Hedefimiz, kendi alanında öncü, global pazarda söz sahibi olmaktır.

Irak Havayolları’nın Türkiye'ye kendi uçağıyla gelişi büyük yankı uyandırdı

Irak Havayolları’nın kendi uçağıyla ilk kez Türkiye’ye gelişi Türk basınında büyük yankı buldu.

Körfez Savaşı'ndan sonra dış hat seferlerini havayolu şirketlerinden kiraladıkları uçaklarla yapan Irak Havayolları, satın aldıkları Airbus A320 tipi uçakla ilk kez Bağdat - İstanbul seferini gerçekleştirdi. 8 Şubat’ta uçağın İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında DHMİ İtfaiyesi tarafından “Su Takı” gösterisi gerçekleştirildi. Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini yapan Miad Tur personeli ise gelen yolcuları ve mürettebatı çiçeklerle karşıladı. Uçakta bulunan 164 yolcu ve 12 mürettebat yapılan karışılamadan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Irak Havayolları ekibini karşılayan Miad Tur yetkilileri, uçuş ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Miad tur yetkilileri, yeni alınan uçakla ilk uçuşun İstanbul’a gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, yeni uçaklarla hizmet kalitesinin de artacağını söylediler. Türkiye ile Irak arasında haftada 14 seferin gerçekleştiğini belirten Miad Tur yetkilileri, yeni uçaklarla bu sayının artacağını ve hatların arasına Ankara ve Antalya’nın da ilave olacağını açıkladılar.

Irak havayolları yetkilileri de yeni uçaklarla uluslararası rekabet imkanlarının artacağını dile getirdiler. Daha sonra Irak Havayolları’na ait Airbus A320 tipi uçak, yolcularını alarak Necef’e hareket etti. Irak Havayolları, Airbus ve Boeign firmalarına çok sayıda yeni uçak siparişi verdi. Bu uçaklar yeni açılacak uluslararası hatlarda kullanılacak. Irak Havayolları’nın kendisine ait uçak ile İstanbul’a gelişi Türk medyasında büyük yankı buldu. Hürriyet gazetesi, haberi okurlarına “Irak, yıllar sonra ilk kez uçak satın aldı” üst başlığıyla “Yıllar sonra bir ilk” şeklinde duyurdu.

Zaman gazetesi ise okurlarına bu gelişmeyi, “Irak Hava Yolları, İstanbul seferini kendi uçağıyla yaptı” şeklinde duyurdu. Haber ajansları ve haber siteleri de gelişmeyi okurlarına ve abonelerine duyurdular. Cihan Haber Ajansı, “Yıllar sonra kendi uçaklarıyla geldiler” başlığını kullanırken, Doğan Haber Ajansı ise “Yıllar sonra bir ilk” şeklinde haberi servis etti. Havacılık sektörünün yakından takip ettiği AirportHaber ise “Irak Havayolları İstanbul’da bir ilki yaşadı” şeklinde haberi duyurdu. Yine havacılık sektörüne hitap eden AirNews Times web sitesi de gelişmeyi, “Irak Havayolları'nın İlk Uçağı İstanbul'da” şeklinde duyurdu.

Türkiye’deki çok sayıda televizyon ve gazete ve web sayfası haberi olumlu bir gelişme şeklinde okurlarına duyurdular.

Irak Havayolları’nın Türkiye'ye kendi uçağıyla gelişi büyük yankı uyandırdı
Irak Havayolları’nın Türkiye'ye kendi uçağıyla gelişi büyük yankı uyandırdı
Irak Havayolları’nın Türkiye'ye kendi uçağıyla gelişi büyük yankı uyandırdı
Irak Havayolları’nın Türkiye'ye kendi uçağıyla gelişi büyük yankı uyandırdı
nun trade
miad tur
kadran turizm
mercan tarım
tracemark-logo