Türk Bayrağı İngiltere Bayrağı Irak Bayrağı

Her zaman hayalleri önemsedik...

Çevreye duyarlı, doğaya saygılı projeler...

Müşteri memnuniyeti, memnuniyetimizdir.

Hayatı kolaylaştıran projelerin yanındayız.

Hedefimiz, kendi alanında öncü, global pazarda söz sahibi olmaktır.

Irak Havayolları uçuşlarını ikiye katladı

Atatürk Havalimanı’dan ayda 60 tarifeli seferi bulunan Irak Havayolları, bir ayda 60 ek sefer düzenleyerek tarihi bir rekor kırdı.

BÜLTEN/İSTANBUL - 6 EYLÜL 2013

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftada 14, aylık ortalama 60 tarifeli seferi bulunan Irak Havayolları Ağustos ayı boyunca 60 ek sefer düzenleyerek tarihi bir başarıya imza attı.

Uçakların doluluk oranı tam kapasite olarak ifade edildi. Irak Havayolları’nın Türkiye Temsilciliğini yürüten Miad Tur yetkilileri, bu başarının arkasında sıkı bir çalışma ve Irak Havayolları’na duyulan güvenin olduğunu söylediler. Neredeyse günün 24 saati yoğun kullanılan Atatürk Havalimanında böyle bir operasyonun yapılması havacılık camiasından da büyük destek gördü. Uçakların planlandığı saatte ve zamanda uçması ise yolcular tarafından büyük takdir topladı.

Irak Havayollarına duyulan ilgi sadece İstanbul’la sınırlı kalmadı. Ankara için ise 80 kişilik uçaklar yerine 137 kişilik uçaklar devreye sokularak yüzde 80’e yakın kapasite artırımına gidildi. Irak Havayolları İstanbul, Ankara'dan Irak’taki 5 ayrı bölgeye uçuş gerçekleştiriyor. İstanbul’dan İstanbul-Bağdat arası karşılıklı her gün uçuş yapılırken, Erbil’e haftada 3 gün, Basra ve Necef’e haftada iki gün karşılıklı sefer düzenleniyor. Süleymaniye’ye ise yaz aylarında karşılıklı 2 gün sefer bulunuyor. Ankara’dan ise Bağdat ve Erbil’e haftada iki gün sefer düzenleniyor.

Irak Havayolları, Türkiye temsilciliğini Miad Tur’un üstlenmesinden sonra Türkiye’deki uçuş noktalarını artırdı. Geçtiğimiz aylarda Ankara-Bağdat, Ankara-Erbil uçuşlarına başlayan Irak Havayolları 15 Eylül tarihinde ise Gaziantep-Erbil uçuşlarını başlatacak. Haftada iki gün Perşembe ve Pazar günleri gerçekleştirilecek.

Irak Havayolları, mevcut uçak filosunu yeni nesil Boeing 737-800 tipi ve Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarla güçlendiriyor. Sipariş verdiği 29 adet Boeing 737-800 tipi yeni uçakların ilk teslimi 14 Ağustos’ta gerçekleşti. Sipariş ettiği 10 adet de Boeing 787 Dreamliner tipi uçakların da yakında teslimine başlanacak.

Irak havayolları yeni teslimatlarla birlikte çok sayıda yurtdışı uçuşlarına da başlayacak. Türkiye, Almanya, İngiltere, İsveç, Danimarka, Mısır, İran gibi 26 yurtdışı noktasına uçuşu bulunan Irak Havayolları yakın bir gelecekte, Çin ve Azerbaycan uçuşlarına da başlayacak.

Irak Havayolları uçuşlarını ikiye katladı
Irak Havayolları uçuşlarını ikiye katladı
Irak Havayolları uçuşlarını ikiye katladı
Irak Havayolları uçuşlarını ikiye katladı
nun trade
miad tur
kadran turizm
mercan tarım
tracemark-logo