Türk Bayrağı İngiltere Bayrağı Irak Bayrağı

Her zaman hayalleri önemsedik...

Çevreye duyarlı, doğaya saygılı projeler...

Müşteri memnuniyeti, memnuniyetimizdir.

Hayatı kolaylaştıran projelerin yanındayız.

Hedefimiz, kendi alanında öncü, global pazarda söz sahibi olmaktır.

Irak Havayolları Ankara - Bağdat uçuşları başladı

Irak Havayoları’nın Ankara-Bağdat uçuşları 10 Haziran 2013 tarihinde başladı. Saat 18.00’de Ankara Esenboğa Havalimanı’na inen Irak Havayolları’na ait uçak için karşılama töreni düzenlendi. İlk seferde Badat’tan Ankara’ya gelen 18 yolcu ve mürettebat için uçak piste indiğinde Esenboğa Devlet Hava Meydanları İsletmesi İtfaiyesi tarafından “Su Takı” gösterisi yapıldı. Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini yapan Miad Tur personeli ise gelen yolcuları ve mürettebatı çiçek ve çikolatalarla karşıladı. Karşılamanın ardından, ilk kez gerçekleştirilen Bağdat – Ankara seferi dolayısıyla hazırlanan pastayı Miad Tur yetkilileri, Irak Havayolları mürettebatı ve Esenboğa havalimanı yetkilileri birlikte kesti.

Ankara- Bağdat arasındaki uçuşlar Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleşecek. Bağdat’tan kalkış saat 09:00, Ankara’dan kalkış saat 12:00 olarak belirlendi. Ankara – Bağdat arası bilet fiyatları ise 300 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Biletler Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini yürüten MiadTur’un satış ofislerinden alınabiliyor. Genel merkezi Taksim Elmadağ’da bulunan Miad Tur’un Aksaray, Atatürk Havalimanı, Ankara Kızılay ve Esenboğa Havalimanı ile Antalya Havalimanı ve Yalova’da ofisleri bulunuyor. Irak Havayolları İstanbul’dan Irak’taki 5 ayrı bölgeye uçuş gerçekleştiriyor. İstanbul-Bağdat arası karşılıklı her gün uçuş yapılırken, Basra ve Necef’e haftada iki gün, Erbil’e ise haftada 3 gün karşılıklı sefer düzenleniyor. Süleymaniye’ye ise yaz aylarında karşılıklı 2 gün sefer bulunuyor.

Körfez Savaşı'ndan sonra dış hat seferlerini havayolu şirketlerinden kiraladıkları uçaklarla yapan Irak Havayolları, Şubat 2013’ten itibaren satın aldıklarıyeni Airbus A320-214 tipi uçakları kullanmaya başladılar. Irak Havayolları uçak filosunu geliştirmek için çok sayıda uçak siparişi verdi.

Miad Tur, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği üyesi ve Turizm Bakanlığı A Grubu İşletme belgeli bir kuruluş olarak 2010 yılında faaliyete geçti. IATA üyesi bir kuruluş olan Miad Tur, Devlet Hava Meydanları’ndan aldığı C Grubu Çalışma Ruhsatı ile havalimanlarında Temsil Gözetim ve Yönetim hizmetleri sunuyor. GSA hizmetleri kapsamında 2012 Ağustos ayında Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini alarak bilet satış görevini tek basına üstlenen Miad Tur, Türkiye’deki havalimanlarında Irak Havayolları’nın Temsil - Gözetim hizmetini de yürütüyor.

Havacılık sektörüne hızlı bir giriş yapan Miad Tur, Havalimanı Yer Hizmetleri kapsamında çeşitli havayollarına catering, yakıt alımı, yer hizmetleri, uçak temizliği ve slot-permi hizmeti de sunuyor. Miad Tur’a 0212 465 81 51 nolu telefondan, www.miadtur.com web adresinden ve ticket@miadtur.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Irak Havayolları Ankara - Bağdat uçuşları başladı
Irak Havayolları Ankara - Bağdat uçuşları başladı
Irak Havayolları Ankara - Bağdat uçuşları başladı
Irak Havayolları Ankara - Bağdat uçuşları başladı
nun trade
miad tur
kadran turizm
mercan tarım
tracemark-logo